Pełne dobrej energii spotkanie z Rzeczniczką w Wieruszowie

Było mnóstwo miłych słów, gorące powitanie i wspaniały występ artystyczny, ale też nie zabrakło konkretnych pytań od dzieci i młodzieży. W piątek 12 stycznia Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak gościła z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3 w Wieruszowie.

Spotkanie miało charakter otwarty, a Rzeczniczka chętnie odpowiadała na pytania tłumnie zgromadzonych młodych osób z różnych szkół na terenie gminy Wieruszów. Rozmawiano o prawie do zabawy, programie nauczania, używaniu telefonów komórkowych czy bezpieczeństwie w internecie.

– Uczniowie z Wieruszowa złożyli mi wzruszające życzenia i gratulacje oraz zaprosili mnie do swojej szkoły. Z radością przyjęłam zaproszenie i spotkałam się ze społecznością szkół gminy Wieruszów. Dziękuję za ciepłe przyjęcie, ważne pytania i niezwykle wartościowe rozmowy o tym, co jest dla Was istotne. Mam nadzieję, że jest to początek pięknej przyjaźni! – podziękowała za spotkanie Rzeczniczka Praw Dziecka.

Relacja wideo z wizyty Rzeczniczki na profilu tugazeta.pl.

Monika Horna-Cieślak podkreśliła, że jako Rzeczniczka Praw Dziecka nie będzie wyłącznie w Warszawie, ale będzie odwiedzać dzieci i młodzież w różnych częściach Polski.

– Głos młodych osób jest dla mnie bardzo ważny. Urząd Rzeczniczki Praw Dziecka jest po to, żeby słuchać dzieci i młodzieży, wyciągać wnioski z rozmów i na tej podstawie podejmować działania. Świat możemy zmienić tylko i wyłącznie razem. Dlatego każde spotkanie jest dla mnie niesamowicie cenne i ważne i z każdego takiego spotkania wychodzę z nowym myśleniem o tym, co możemy zrobić dla dzieci – podsumowała Rzeczniczka.

Spotkanie w Wieruszowie było pierwszym wyjazdem Rzeczniczki Praw Dziecka oraz realizacją jej założeń związanych z wizją pełnienia urzędu RPD.

Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3 w Wieruszowie