„Dzieci mają głos. Jak skutecznie go chronić?” – ważna dyskusja w Grudziądzu

Nauczyciele, wychowawcy z domów dziecka, przedstawiciele samorządu, sądów i organizacji pozarządowych, a przede wszystkim liczna grupa młodych osób – w sobotę 13 stycznia dużym zainteresowaniem cieszył się w Grudziądzu panel dyskusyjny, w którym wzięła udział Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.

Ponad 120 osób uczestniczyło w panelu pt. „Dzieci mają głos. Jak skutecznie go chronić?”, którego inicjatorem był Mateusz Orzechowski, społecznik i aktywista, organizator Okrągłego Stołu Wokół Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Grudziądzu. Grudziądzkie Towarzystwo Pomocy Dziecku i Rodzinie na spotkaniu reprezentowała pani Maria Janowska. Dyskusję moderował Rafał Szudra, student dziennikarstwa z Torunia.

„Temat spotkania jest dla mnie bardzo ważny. Chciałabym, aby osoby młode mogły zabierać głos w istotnych dla siebie sprawach i żeby ten głos został usłyszany i był rozumiany. Dziękuję organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim obecnym za dużą frekwencję! Wspaniale było uczestniczyć w dyskusji w moim rodzinnym mieście” – podsumowała spotkanie na swoim profilu w mediach społecznościowych Rzeczniczka Praw Dziecka.

Podczas dyskusji poruszono wiele tematów, w tym utrudniony dostęp do psychiatrów dziecięcych, problemy związane z systemem edukacji, przemoc wobec młodych osób czy rosnącą liczbę prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta Grudziądza.