Razem łatwiej rozwiązać problemy – dzieci z achondroplazją u Rzeczniczki

Każdego roku w Polsce diagnozuje się kilkadziesiąt przypadków achondroplazji u dzieci. Zmagają się one nie tylko z przewlekłym bólem i niskorosłością, ale też z wykluczeniem i niezrozumieniem ze strony społeczeństwa. Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak oraz jej zastępcy zaprosili na spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia na rzecz dzieci z achondroplazją Odblokuj ŻYCIE.

Osoby z achondroplazją pomimo wszystkich przeciwności chcą normalnie funkcjonować w społeczeństwie i mają do tego takie pełne prawo. Nadzieją dla nich są nowoczesne metody leczenia, trzeba jednak zapewnić ich lepszą dostępność.

„Wspólnie szukaliśmy rozwiązań w zakresie możliwości leczenia dzieci z achondroplazją. Jestem pełna nadziei na dobrą współpracę i odblokowanie życia polskich dzieci zmagających się z achondroplazją i ich rodzin. Ta sprawa jest dla mnie ogromnie ważna i będę podejmować wszelkie działania, aby pomóc dzieciom. Dziękuję wszystkim za wspólny czas i owocne spotkanie! W Biurze RPD jest energia i determinacja do działania.” – napisała Rzeczniczka Praw Dziecka po spotkaniu w dniu 5 lutego, w którym uczestniczyli również Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka Jan Gawroński i zastępca RPD Adam Chmura.