Bezpieczne dziecko w sieci – cykl ważnych spotkań Rzeczniczki rozpoczęty

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci, a jednocześnie nie zrazić go i nie spowodować, że będzie unikać kontaktów z innymi użytkownikami internetu? Rola rodziców, nauczycieli i wychowawców jest trudna, ale też potrzebna do tego, by dzieci potrafiły korzystać z pozytywnych wartości niesionych przez internet i skutecznie unikały zagrożeń. Tego dotyczył pierwszy webinar z cyklu organizowanego przez Rzeczniczkę Praw Dziecka.

Webinar „Kto jest po drugiej stronie? Czyli jak możemy zadbać o bezpieczne relacje dzieci w internecie” był relacjonowany we wtorek 6 lutego na profilach Moniki Horna-Cieślak Rzeczniczki Praw Dziecka w serwisach społecznościowych.

Relacja wideo z webinaru dostępna jest na FB RPD Monika Horna-Cieślak

W spotkaniu oprócz Rzeczniczki udział wzięli Katarzyna Hernandez – dyrektorka Zespołu Edukacji Cyfrowej i Bezpieczeństwa w Sieci w Biurze Rzeczniczki Praw Dziecka i Łukasz Wojtasik – koordynator programu Dziecko w Sieci w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Prowadzący dyskusję eksperci koncentrowali się na roli mediów społecznościowych w życiu młodych ludzi i związanych z nimi zagrożeniach. Mówili również o tym, jak na przestrzeni lat zmieniły się wytyczne dotyczące zapobiegania niebezpiecznym kontaktom dziecka w sieci i jak rodzice i opiekunowie mogą aktywnie angażować się w życie online swoich dzieci, promując odpowiedzialne i świadome korzystanie z internetu.