Rzeczniczka dziękuje Centrum Zdrowia Dziecka za niezwykłą pracę dla dobra dzieci

Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak 14 lutego odwiedziła Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. W rozmowach z dyrekcją i pracownikami Centrum podkreśliła ogromne znaczenie stworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla młodych pacjentów, podziękowała też za ich oddanie pracy na rzecz dzieci.

„Podczas spotkania rozmawialiśmy o wieloaspektowej sytuacji dzieci znajdujących się pod opieką Centrum, rozwiązaniach systemowych oraz odpowiedzialności służb medycznych w aspekcie reagowania na sytuacje, gdzie dobro dziecka jest zagrożone. Jestem pełna wdzięczności dyrekcji i pracownikom CZD za ich niezwykłą pracę oraz stwarzanie takiej przestrzeni, aby dzieci czuły się bezpiecznie – m.in. Stacja Pieszego Metra, Bajkowe Windy. Odwiedzałam także Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz nowo powstające Centrum Psychiatrii i Onkologii dla dzieci i młodzieży. Odliczam razem z CZD dni do otwarcia Centrum Psychiatrii i Onkologii, i zawsze możecie Państwo na mnie liczyć! Ale przede wszystkim mogą na mnie liczyć dzieci, które są pod opieką CZD.” – skomentowała swoją wizytę Rzeczniczka Praw Dziecka.

W trakcie wizyty Rzeczniczka spotkała się również z przedstawicielkami Fundacji Mederi, której głównym celem jest ochrona dzieci przed przemocą.

W spotkaniach brały też udział Kierownik BRPD Anna Michalik-Majzner oraz dyrektor Zespołu Spraw Społecznych BRPD Katarzyna Skrętowska-Szyszko.

Relacja wideo z wizyty.

Fot. Centrum Zdrowia Dziecka, film Katarzyna Gardzińska