Niesamowita energia na spotkaniu Społecznego Zastępcy Rzeczniczki Praw Dziecka z uczniami

Ponad 70 uczestników i uczestniczek, kilkadziesiąt pytań i ożywiona dyskusja nad odpowiedziami… Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka Jan Gawroński na zaproszenie Rzecznik Osób z Niepełnosprawnościami w Łodzi 4 marca spotkał się w Fabryce Aktywności Miejskiej z uczniami i uczennicami kilku łódzkich szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych.

„Dzisiaj w Fabryce Aktywności Miejskiej odbyło się wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, Zastępcą Rzecznika Praw Dziecka Janem Gawrońskim. Uwaga: 70 uczestników i uczestniczek spotkania, 4 Ośrodki Szkolno-Wychowawcze, kilkadziesiąt pytań i tyle samo odpowiedzi.

Janku, dziękuję, że znalazłeś czas, by spotkać się z młodzieżą. Mam już pierwsze informacje zwrotne: uczniowie zachwyceni spotkaniem.” – napisała w internecie Katarzyna Tręda-Pisera, Rzecznik Osób z Niepełnosprawnościami w Łodzi.

Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka podkreślił, że jest zachwycony niesamowitą energią uczestników spotkania oraz tym, jak wiele ciekawych pytań mu zadali, zarówno na sali, jak i w czasie rozmów w kuluarach już po całym wydarzeniu.

„Miałem przyjemność spotkać się z ponad 70 osobami uczniowskimi z kilku szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych z Łodzi. Opowiedziałem o tym, co robię i jak działam jako Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka oraz o tym, jak można zgłaszać sprawy do RPD Moniki Horna-Cieślak.

Jestem szczęśliwy, że takie wydarzenia mają miejsce, że są przestrzenie i możliwości do wzajemnego wspierania i dyskutowania jak działać na rzecz poprawy jakości życia młodych osób z niepełnosprawnościami, z własnymi potrzebami edukacyjnymi. Dziękuję za zaproszenie, za zaufanie, za wszystkie dobre słowa.” – podsumował spotkanie Jan Gawroński.