„Fair Play” na scenie. Musical o wartościach dla nastolatków

Zdjęcie sali teatralnej. Na pierwszym planie widownia na czerwonych fotelach

Muzyka, śpiew i taniec to uniwersalny język, którym można wspaniale opowiadać o ważnych sprawach. Tak czynią autorzy musicalu „Fair Play”, który wspólnie z setkami młodych osób obejrzały przedstawicielki Biura Rzeczniczki Praw Dziecka. Musical w reżyserii Pawła Podgórskiego to wielowątkowy spektakl o wartości przyjaźni, miłości, tolerancji i samoakceptacji.

Musical w bardzo przystępnej i ciekawej formie opowiada o tematach, które są bliskie nastolatkom. Ze względu na ilość podejmowanych zagadnień, jak zdrowie psychiczne, hejt, uzależnienie od telefonu czy przemoc, spektakl stanowi świetną bazę do rozmów z młodymi osobami, na przykład podczas zajęć godziny wychowawczej – komentowały po obejrzeniu „Fair Play” Weronika Snoch oraz Katarzyna Tomczyk z Biura RPD.

Autorzy musicalu podkreślają, że każdy z zagranych spektakli owocował licznymi rozmowami młodych ludzi z ich rodzicami, wychowawcami i pedagogami szkolnymi. Ich zdaniem to wyjątkowe widowisko inspiruje i motywuje do pielęgnowania zasad fair play nie tylko w sporcie, ale w każdym aspekcie życia.

Musical „Fair Play” jest wystawiany na deskach teatru WAM, który mieści się w Galerii Młociny w Warszawie. To teatr edukacyjno-musicalowy, którego pełna nazwa brzmi: Warsztatowa Akademia Musicalowa. W repertuarze teatru są koncerty, musicale, spektakle muzyczne, widowiska dziecięce oraz autorskie interpretacje lektur szkolnych w musicalowym wydaniu.