Ich dwóch. Wyjątkowe spotkanie w Biurze RPD

Zdjęcie młodego chłopaka i chłopca. Są ubrani w koszule. W tle jasna ściana ze złotą tabliczką z tekstem: społeczny zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka Jan Gawroński

Mają tak samo na imię i nazwisko, łączą ich też podobne zainteresowania. Janek Gawroński, społeczny zastępca RPD, spotkał się z…Jankiem Gawrońskim! W Biurze RPD rozmawiali o swoich pasjach, marzeniach i o sile różnorodności.

Wszystko zaczęło się od listu. Jedenastoletni Janek Gawroński postanowił napisać do swojego imiennika. Gdy szczera, odręcznie napisana wiadomość dotarła do społecznego zastępcy RPD, ten nie wahał się ani chwili – postanowił zaprosić do Biura młodszego kolegę.

W ten sposób, 6 maja Jan Gawroński, społeczny zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka wspólnie z Moniką Horna-Cieślak, Rzeczniczką Praw Dziecka spotkali się z niezwykłym młodym człowiekiem Jankiem Gawrońskim i jego tatą.

– I to była bardzo dobra decyzja – relacjonował po spotkaniu Jan Gawroński w swoich mediach społecznościowych.

W trakcie wizyty starszy Janek oprowadził młodszego Janka po Biurze RPD, opowiedział o pracy różnych zespołów i zaprosił do swojego gabinetu. Na koniec uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia u Rzeczniczki Praw Dziecka.

Siła różnorodności jest w nas obu i jesteśmy z tego dumni. Pozdrawiamy Was serdecznie! Janek Gawroński i Janek Gawroński – dodał społeczny zastępca RPD na swoim facebookowym profilu.