„Prośba dziecka o pomoc to zaszczyt”. RPD na spotkaniu w Wieliszewie

– Sytuacja, w której dziecko prosi nas o pomoc, jest dla nas zaszczytem i wyrazem wielkiego zaufania – mówiła Monika Horna-Cieślak podczas Wieliszewskiego Forum Ochrony Praw Dzieci. Po wydarzeniu dyrektorzy lokalnych szkół i przedszkoli podpisali Akt Przyjęcia Standardów Ochrony Małoletnich.

W Urzędzie Gminy Wieliszew odbyło się wydarzenie poświęcone ochronie dzieci. Do udziału zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele, przedstawiciele instytucji oraz podmiotów prowadzących działalność oświatową, opiekuńczą i wychowawczą. W forum uczestniczyła blisko setka osób zaangażowanych w tematykę praw najmłodszych.

Podczas Wieliszewskiego Forum Ochrony Praw Dzieci wspólnie z prelegentami Rzeczniczka Praw Dziecka poruszyła tematy związane ze standardami ochrony małoletnich, ochroną danych i wizerunku dzieci, zapobieganiem krzywdzenia i prawnymi aspektami pomocy młodym osobom. Odbyła się również dyskusja na temat polityki ochrony dzieci z perspektywy instytucji. W spotkanie zaangażowała się Młodzieżowa Rada Gminy Wieliszew.

– Słuchajmy, reagujmy, interweniujmy, współpracujmy. Jest to obowiązek nas wszystkich, szansa na zapewnienie bezpiecznego rozwoju i godnego życia dla młodych ludzi – mówiła Monika Horna-Cieślak.

Dyrektorzy prowadzonych przez Gminę Wieliszew szkół i przedszkoli podpisali symboliczny Akt Przyjęcia Standardów Ochrony Małoletnich, na którym podpis złożyła również Rzeczniczka Praw Dziecka.

– Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie i poruszenie tak ważnego tematu, jakim jest ochrona praw dzieci – napisała po wydarzeniu RPD na swoim Facebooku.

Wieliszewskie Forum Ochrony Praw Dzieci zostało objęte patronatem honorowym Rzeczniczki Praw Dziecka.